Proč MLSOTY?


Od malička jsem byla mlsné dítě a čokoláda byla pro mě nevídaná pochoutka.
Nevynechala jsem ani náhodou čokoládové jazýčky, klasické karamely, růžové sněhové indiánky, žvýkačky Pedra a celou řadu sladkostí, které se dnes ani nevyrábí, nebo vůbec nechutnají "tak jako dřív“.
Úplně nejvíc jsem milovala lentilky. Jenže v dnešní době je tolik lákadel!
Chuť na sladké mi vydržela dodnes, ale s přibývajícím věkem už si hodně vybírám.
Navíc jsem ochutnala celou řadu slaných a sladkých lahůdek, neuvěřitelně mnoho výborných jídel, nepřeberně domácích i cizích vín, a také spoustu čajů.
Řekla bych o sobě, že jsem "labužnice a požitkářka" nejen co se týče pochutin.
Čím jsem starší, tím víc dbám na kvalitu surovin a renomé firem, které delikatesy vyrábí.
Protože jsem zmlsaná a mám chuť mlsat a prodávat kvalitní výrobky, dozvídat se nové informace a setkávat se s lidmi, které mohu potěšit čokoládou, čajem, kávou, kakaem a kořením, rozhodla jsem se, založit si "mlsný" web se službami na míru.

A hlavně, protože si..
vážím lidské práce a tvůrčích nápadů,
vážím tradice a rodinných firem,
vážím přírody a surovin zpracovaných v souladu s ní,
vážím lidí, kteří přemýšlí o svém způsobu života a o svém chování,
vážím lidí, kteří když se ohlédnou, uvidí za sebou kus práce a naplněný život.

Na počátku roku 2012 byla spolupráce s těmito rodinnými firmami..


KAMILA CHOCOLATES
S vynikající čokoládou "Kamila" jsem se setkala poprvé při náhodné cestě v Praze v malém rodinném obchůdku s delikatesami. Nejen vzhled obalu, ale i zajímavý nápad s kornoutem plným kousků čokolády, jako za časů mojí babičky, přilákal moje oči.
Od té doby jsem vyhledávala v policích specializovaných obchodů jejich lahodnou čokoládu.
Neodolatelné byly jejich lanýže obalené kakaem.
Kvalitní čokoládový základ, prvotřídní suroviny a tradiční zpracování dává vzniknout jedinečným čokoládovým pochoutkám!

SONNENTOR
Protože s oblibou denně popíjím bylinné, zelené, nebo bílé čaje, objevila jsem v jednom z prvních bioshopů před vícero lety čaje "Sonnentor" . Jejich čajové směsi, ale i koření mají neobyčejně jemnou a nevtíravou chuť.
V podstatě sortiment výrobků uspokojil mé chutě a nálady po celý rok. Navíc "ochutnávkové sady" absolutně různých čajových směsí v jednom balení jsou neotřelé. Design krabiček, balení jednotlivých čajů a kvalitní suroviny jsou velkou devizou této firmy.
Poznání bohatství a krásy přírody, citlivé hospodaření, mnohaleté zkušenosti, šetrné ruční zpracování a nejlepší kvalita produktů z kontrolovaného ekologického zemědělství, to je filozofie této firmy. Jednoduše řečeno, přirozená svěžest!

BIOPEKÁRNA ZEMANKA
Cokoliv jsem ochutnala, připadalo mi jako od milované babičky, tetičky nebo maminky.
Úplně první jsem ochutnala jejich čoko-kokosky, které byly bezkonkurenční jak vůní, tak chutí i barvou surovin. Rozpadají se na jazyku a směle je můžu zařadit k nej-lepším mlsotám! Pokud jste milovníci kávy, pak jejich tří-směsná káva vás pohladí po duši. Ostatní výrobky jsou doslova "vymazlené" a receptury jsou dílem paní Hanky Zemanové, propagátorky zdravého životního stylu, přirozenosti a úcty k přírodě.

CHOCOBARON
První setkání s vynikajícími kombinacemi chutí, tvarů a vůní proběhla o letošní dovolené právě v Českém Krumlově.
Po prohlédnutí nádherné expozice vltavínů v Muzeu vltavínů jsme procházeli malebnou uličkou, kde byly v oknech vystaveny keramické pytlíčky-nádoby s nápisem Chocobaron.
Ze zvědavosti jsme vešli do voňavého obchodu a "valili" oči na vitrínu se zajímavými tvary čoko-pralinek a bonbonů. Ochutnali jsme téměř celý nabízený sortiment, ale nejzajímavější byly soudečky s nejlepším solera rumem "A1 pralines", které dodnes nabízím v mém "mlsném" obchůdku!
"A1 pralines" jsou bezkonkurenčně to nejlepší, co jsem ochutnala jako kombinaci hořké čokolády a krému s rumem!


DALŠÍ FIRMY
Dnes jsem se posunula už o kousek dál, degustovala a nabízela jsem čokolády firmy Ajala, ochutnala čaje a jiné delikatesy od firmy Liran, zamilovala se do sušeného ovoce a oříšků spolu s čokoládovými chutěmi firmy Darka.


MOJE MICH-ELLE
Vyrábím a rozvíjím potenciál vlastní kreativity, značku Mich-elle.
Hranice jsou neomezené a já tvořím, spojuji nápady s realitou.
Skládám jeden dílek z puzzle do celku, plním si svůj sladký sen..

 

Tylova 2203, Kladno-Bresson
mlsotykakabob@gmail.com
776 633 166