Dodání jarní energie a plesová sezóna

Měsíc březen přímo nabádá k dodání energie, protože zima končí a jaro začíná.

Je potřeba probudit organismus a těšit se na jarní slunce, teplo a příjemný déšť.

 

Pokud se podíváte na novinky roku 2014, určitě najdete jak čokoládovou vzpruhu, tak i čajové osvěžení.

V mnoha čajových směsích najdete například :

zelený čaj - povzbuzující..obsahuje kofein, ale není kofein jako kofein..velmi záleží na dalších obsahových látkách..aminokyselina theain má relaxační účinky a je důležitý její poměr ke kofeinu..není to tak jednoduché, protože přesné složení obsahových látek není prozkoumáno..

verbenu citronovou - osvěžující..obsahuje velké množství citronové silice..uklidňuje, zlepšuje trávení, uvolňuje křeče..

malinu list - podporuje imunitu, zlepšuje metabolismus, zmírňuje krvácení při menzes...má velice lahodnou chuť, obsahuje vitaním C

kopřivu nať - pročistující, protizánětlivý účinek...obsahuje vitaminy skupiny B a C, minerální látky, chlorofyl

měsíček květ - protizánětlivý účinek..obsahuje silice, saponiny, hořčiny..má podobné účinky jako arnika..uvolňuje křeče, zvyšuje vylučování žluči a "ničí" bakterie..

 

Lehké bylinné jarní směsi jsou vynikající na popíjení během dne, na pročištění organismu a dodání energie.

Kopřivu si můžete nasbírat sami a přidat ji do jarních polévek, salátů a nádivek.

Je čas přivítat jaro, vypěstovat či nakoupit petrklíče, narcisky, tulipány, modřenky a jiné pestrobarevné kytičky..je potřeba obklopit se květinami a věcmi, které nás potěší..a navíc, za pár týdnů se už můžeme vydat na Velikonoční hodovačku!

 

Pro příznivce tance, zábavy a společenských událostí tu mám pár informací a fotek.

Dne 21.března se konal tradiční "Ples sportovců na Kladně". Takovou společenskou událost nevynecháváme! Letos se ples opravdu vydařil a tak posílám formou "Mlsot" pozdrav kamarádům, s kterými je nám báječně a na hudbu skupiny ABBA Revival jsme vydali opravdu hodně energie a speciálních tanečních kreací!

Takže pár fotek..inkognito..

 

Další blížící se událostí je charitativní ples Dobrovolnického centra Kladno, který se poprvé koná 12.dubna 2014. Víte, co zahrnuje pojem "dobrovolnictví"? Například "Program pět-P", který je určen dětem od šesti do patnácti let a jeho hlavním cílem je pomoci dětem a spojit podporu, přátelství, péči, pomoc a prevenci v jeden celek. Mnohem odborněji je tento program sociálně aktivizační službou pro rodiny s dětmi. Dobrovolníci pomáhají také v rakovnické nemocni, v dětském centru na Kladně i Stochově a v mnoha domovech pro seniory. Podrobnější informace můžete najít na www.dckladno.cz

Mlsoty jsou jedním z malých sponzorů tomboly tohoto plesu. Koneckonců jsem zastáncem dobrovolné-dobročinné aktivity všeho druhu a lidé, kteří tráví čas nezištnou pomocí druhým, mají mou velkou poklonu!

Balíčky do tomboly..

 

Takže..ať se ples vydaří a charitativní organizace ať získá větší podporu a úctu z řad občanů, města i podnikatelů!

Nebuďme k sobě lhostejní..

Krásný březen a duben všem přeje Míša!