CHCOBARON aneb české výběrové pralinky

Chocobaron je zajímavý název rodinné české firmy, která se nadchla pro čokoládové výrobky s tradičním prvorepublikovým kouzlem. Vyrábí doslova čokoládové klenoty..čokoládové pralinky zajímavých chutí a tvarů. Mandlovou kouli, Višeň v likéru, Napoleonův klobouk, Královskou lilii nebo jedinečnou pralinku s nejlepším solera rumem "A1 pralines" na světě pro vás vyrábí Lubomír a Radka Viktorínovi z Českého Krumlova.

První setkání s vynikajícími kombinacemi chutí, tvarů a vůní proběhla o letošní dovolené právě v Českém Krumlově. Po prohlédnutí nádherné expozice vltavínů v Muzeu vltavínů jsme procházeli malebnou uličkou, kde byly v oknech vystaveny keramické pytlíčky-nádoby s nápisem Chocobaron. Ze zvědavosti jsme vešli do voňavého obchodu a "valili" oči na vitrínu se zajímavými tvary čoko-pralinek a bonbonů. Ochutnali jsme téměř celý nabízený sortiment. Slovo dalo slovo, a tak můžete ochutnat, darovat a znovu zakoupit nejen čoko-pralinky, ale i super skvělé soudečky s nejlepším solera rumem "A1 pralines" právě v mém "mlsném" obchůdku!

Nejen čokoládové mlsoty lze od Chocobarona ochutnat..můžete se těšit i na skvělý rum, čaje v pyramidálních sáčcích a další mlsoty - tabulkové čokolády..rozmazlujte sami sebe a ochutnejte všechny novinky! Samozřejmě můžete obdarovat své partnery, kamarády a překvapit novinkou jako malým dárečkem na návštěvě!

Zajímavost : největší čokoládová pralinka v České republice vyrobená Viktorínovými! Dne 14.června 2008 byla zapsána do knihy rekordů! Měla průměr 50cm a vážila neuvěřitelných 80kg. Celková výroba pralinky trvala plných 48hodin. Nejprve se zpracovávalo 15kg mléčné čokolády postupným chladnutím do požadovaného tvaru, kdy síla stěny byla 25mmm. Poté byla naplněna oříškovým nugátem, na jehož výrobu bylo zpracováno 21kg oříšků a následně obalena mléčnou čokoládou a mandlemi.