Bylinky a Nobilis Tilia

Prázdniny..dovolená..dlouhé víkendy..nám dopřávají více času pro relax i poznání.

"Mlsoty" navštívily krásnou přírodu v Česko-Saském Švýcarsku a mají pro vás tip na ubytování i výlety.

 

Domácí prostředí v retro stylu je penzion Nostalgie v obci Chřibská II. a další tip je aparthotel v Krásné Lípě,

kde si můžete vybrat ze tří typů ubytování..obě ubytování neměla chybu!

 

Nádherná fontána na náměstí v Krásné Lípě..voda a světla..

 

Turistických tras je na České i Německé straně nepřeberně..

Určitě stojí za to, vyjít z Jetřichovic trasu k Mariině vyhlídce, nebo se vydat třeba z Děčína "kaňonem Labe" do Hřenska (vyhlídka Růžový hřeben je dechberoucí), a nebo z německé Schmilky cestou vyhlídek, kdy jedna z nejkrásnějších je Schrammsteinaussicht..a také příkré schody na "myším okruhu" z Doubice stojí za to projít..

 

Superissimo..Schrammsteinaussicht..

 

Protože milujeme přírodu a české "šikovné ručičky" nevynechali jsme návštěvu Nového Boru s Muzeem sklářství a bylinkovou zahrádku i firemní prodejnu přírodní kosmetiky Nobilis Tilia ve Vlčí Hoře u Krásné Lípy.

 

Sklářské muzeum v Novém Boru..jak jinak než "konvička a čajový hrnek"..

 

Podělím se o pár fotek z bylinkové zahrádky (záměrně nezmenšené fotky) Nobilis Tilia..ale ještě si jako patriotka neodpustím..

Znakem této české kosmetické firmy je listnatý strom s podtitulem "víc než jen kosmetika"..na trhu působí firma více než dvacet let a škála výrobků skvělé kvality je velmi široká..od tělových a masážních olejů přes péči o vlasy až po pánskou kosmetiku..nechybí ani přírodní lékárna..vše působí jednoduše, čistě, voňavě..nelze odejít z firemní prodejny bez toho, že si "zamilujete" vůni mandarinky nebo růže ve formě koupelového oleje pro dobrou pohodu..uau..navíc nesmírně ochotná paní vysvětlí použití a nabídně přímo možnost vyzkoušet preparát z testeru..neodolaly jsme s dcerkou a zakoupili několik produktů..Bylinková zahrádka nás nadchla a byla jsem potěšena zájmem mé dcery o bylinky..společné chvilky v zahradě byly balzámem na mou duši i srdce..

Agastache..a další bylinky..

Pohanka..která mě fascinuje a chutná (pohankové placičky s mrkví dle Bioabecedáře Hanky Zemanové)

Oman..nádherná žlutá barva

Měsíček..zářivé oranžové a žluté barvy..

A samozřejmě levandule..nádherná fialová barva..

 

Pokud chcete tip na skvělou kuchyni, pak se určitě zastavte na Mezní Louce, kde restaurace U Fořta nemá chybu! Příznivcům piva určitě doporučujume Křinický pivovar v Krásné Lípě a pivko Falknštejn!

Krásný srpnový měsíc..horko, voda, koupání..místní speciality, domácí limonády, opojné víno..relax, zábavu a lásku..vám přeje "mlsná" Míša.